• a.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg

 

OGLĄDASZ ARCHIWALNĄ STRONĘ
POWIATU GOSTYNIŃSKIEGO

AKTUALNA STRONA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:

http://gostynin.powiat.pl

 

Nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej

 

Prezydent RP Bronisław Komorowski zatwierdził w dniu 5 listopada 2014 roku nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej, która jest głównym dokumentem dotyczącym bezpieczeństwa narodowego. Definiuje ona nasze interesy i działania w dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, a także odwołuje się do relacji w ramach organizacji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska, czy Pakt Północnoatlantycki. Jest to także pierwszy dokument szeroko integrujący sprawy bezpieczeństwa, odnoszące się zarówno do zagrożeń polityczno-militarnych, jak i społeczno-ekonomicznych. Strategia ma za zadanie zbudowanie fundamentu wspólnych, ogólnonarodowych wysiłków na rzecz stałego wzmocnienia bezpieczeństwa narodowego oraz szerzenie w społeczeństwie świadomości dotyczącej znaczenia bezpieczeństwa dla stabilnego rozwoju Rzeczypospolitej.
Link do Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP:

http://www.bbn.gov.pl/ftp/SBN%20RP.pdf

Podsumowanie X Jubileuszowej Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”

DSC_0001

W dniu 12 grudnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego dla dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu gostynińskiego.


Spotkanie otworzył Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski podkreślając w swoim przemówieniu znaczenie ekologii w codziennym życiu. Kluczowe dla poprawy warunków naszego życia są wzrost świadomości ekologicznej i konieczność wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku.
Nagrody dla szkół i przedszkoli wręczali: Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski, Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Katarzyna Brzozowska oraz Jacek Tomczak – właściciel firmy Z.P.H.U. „Tom – Trak” z Gostynina zajmującej się skupem i selektywnym zbieraniem odpadów - jeden ze sponsorów nagród.

Czytaj więcej...

Najlepsze fotoreportaże nagrodzone

DSC_0001

W świątecznej atmosferze i wyjątkowym miejscu – siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego odbyło się w dniu 5 grudnia br. spotkanie laureatów konkursu fotograficznego o tematyce ekologicznej „Naturalny zakątek Pojezierza Gostyniń- skiego”.

Pani Barbara Chrzanowska-Pacek, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego wręczyła nagrody dla autorów najciekawszych artystycznie i merytorycznie fotoreportaży.

Czytaj więcej...

Nowe władze powiatu

DSC_0100

Podczas drugiej sesji Rady Powiatu Gostynińskiego w dniu  3 grudnia 2014r. na wiceprzewodniczącego rady wybrano Zdzisława Tarkę. Wybrany został także nowy Zarząd Powiatu Gostynińskiego. Starostą został Tomasz Matuszewski, wicestarostą Jan Krzewicki,

członkami zarządu: Jan Baranowski, Arkadiusz Boruszewski i Maria Wróblewska.
Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Teresa Kiereś, a jej członkami:
Dariusz Wachowicz i Anna Wypych.
Dokonano także wyboru przewodniczących komisji stałych Rady Powiatu Gostynińskiego.Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów została Anna Wypych, Komisji Oświaty, Zdrowia i Opieki Społecznej Dariusz Wachowicz, zaś Komisji Rozwoju Gospodarczego, Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa przewodniczyć będzie Kazimierz Majchrzak.


Odwiedzający

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.