• a.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg

 

OGLĄDASZ ARCHIWALNĄ STRONĘ
POWIATU GOSTYNIŃSKIEGO

AKTUALNA STRONA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:

http://gostynin.powiat.pl

 

Podsumowanie X Jubileuszowej Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”

DSC_0001

W dniu 12 grudnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego dla dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu gostynińskiego.


Spotkanie otworzył Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski podkreślając w swoim przemówieniu znaczenie ekologii w codziennym życiu. Kluczowe dla poprawy warunków naszego życia są wzrost świadomości ekologicznej i konieczność wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku.
Nagrody dla szkół i przedszkoli wręczali: Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski, Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Katarzyna Brzozowska oraz Jacek Tomczak – właściciel firmy Z.P.H.U. „Tom – Trak” z Gostynina zajmującej się skupem i selektywnym zbieraniem odpadów - jeden ze sponsorów nagród.


W kategorii „Szkło” tytuł Mistrza uzyskała Szkoła Podstawowa z Trębek gm. Szczawin Kościelny, a tytuł Wicemistrza  – Szkoła Podstawowa w Solcu gm.  Gostynin.
W kategorii „Tworzywa sztuczne” tytuł Mistrza uzyskała Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół Specjalnych z Mocarzewa gm. Sanniki, a tytuł Wicemistrza  –  Szkoła Podstawowa w Sokołowie gm. Gostynin.
W kategorii „Metale” tytuł Mistrza  uzyskało  Gimnazjum Nr 1 z Gostynina, a tytuł Wicemistrza – Szkoła Podstawowa Nr 3 z Gostynina.
W kategorii „Makulatura” tytuł Mistrza  uzyskało Miejskie Przedszkole Nr 2 z Gostynina, a tytuł Wicemistrza  – Liceum Ogólnokształcące z Gostynina.
W kategorii „Zużyte baterie” tytuł Mistrza uzyskała Szkoła Podstawowa z Białotarska gm. Gostynin, a tytuł Wicemistrza – Gimnazjum Nr 2 z Gostynina.
W kategorii „Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny” tytuł Mistrza  uzyskało Gimnazjum ze Szczawina Kościelnego, a tytuł Wicemistrza – Szkoła Podstawowa z Teodorowa gm. Gostynin.

Wyróżnienia przyznano następującym placówkom: Zespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Emilianowa,  Zespołowi Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie z Gostynina, Szkole Podstawowej z Pacyny, Miejskiemu Przedszkolu Nr 5 z Gostynina, Gostynińskiemu Centrum Edukacyjnemu, Szkole Podstawowej Nr 1 z Gostynina, Przedszkolom Samorządowym z Sannik i Szczawina Kościelnego oraz Szkole Podstawowej z Sannik.
Serdeczne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży, ale także nauczycielom - opiekunom za ich wkład i zaangażowanie w organizację konkursu na terenie szkół i przedszkoli.

X Edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn.: „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” została ogłoszona w lutym bieżącego roku. Celem Konkursu było promowanie selektywnej zbiórki surowców oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów. Konkurs organizowany był w 6 kategoriach: szkło, makulatura, tworzywa sztuczne, zużyte baterie, metale oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Do Konkursu zgłosiły udział 24 placówki oświatowe w tym: 5 przedszkoli, 11 szkół podstawowych, 1 zespół szkoły podstawowej i gimnazjum, 3 gimnazja, 3 szkoły średnie i 1 szkoła specjalna.
W trakcie trwania Konkursu tj. od marca do 8 listopada zebrano w sumie ponad 41 ton surowców wtórnych w tym: 5 ton szkła, 2 tony tworzyw sztucznych, 5 ton metali, ponad 800 kg baterii, 27 ton makulatury oraz prawie 2 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Konkurs został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz przez Jacka Tomczaka właściciela firmy Z.P.H.U. „Tom – Trak” w Gostyninie.

Odwiedzający

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.